Červen 2007

Obrázky Sony Ericssona K750i

27. června 2007 v 14:19 Něco o Sony Ericssonu K750i
Tet vám ukazuji různé obrázky Sonyho Ericssona K750i :

Schéma

24. června 2007 v 22:54 Něco o Sony Ericssonu K750i
Schémata sem dat nemůžu protože je to soubor ale na internetu je jich mnoho, na každě stránce Sony Ericssonu K750i např.: http://k750i.own.cz Schémata pro Sony Ericssony si můžete udělat přes program ThemesCreator v3.15 který stáhnete na www.stahuj.cz nebo www.instalu.cz , tetka nevím.

Tapety

24. června 2007 v 22:46 Něco o Sony Ericssonu K750i
Tapet pro K750i je mnoho ale mám tu 38 tapet přímo pro displej. A 6 v různých velikostí:
Tak nejdřív těch 38 tapet:
A tet těch zbylích 6 tapet pro mobili:


Parametry

24. června 2007 v 21:59 Něco o Sony Ericssonu K750i

Základní údaje

 • 2.0 Mpix fotoaparát s autofokusem
 • FM rádio s RDS, MP3 přehrávač
 • BlueTooth, IrDA, USB
 • Aktivní TFT displej s 262000 barev
 • Memory Stick DUO pro - až 4GB

Obsah balení

 • Telefon
 • Cestovní nabíječka 220V / EU (CST-60)
 • Baterie Li-Ion nebo Li-Pol 900 mAh
 • Stereofonní sluchátka kombinovaná s handsfree (HPB-60)
 • Návod (čj/aj)
 • Letáky
 • CD se softwarem pro PC
 • Paměťová karta Memory Stick Duo 64 MB
 • Adaptér pro použití ve čtečkách
 • USB kabel
 • Dokumentace
Technické údaje
 • Rozměry: 100 x 46 x 19,5 mm
 • Hmotnost: 99 g
 • Rozlišení displeje: 176 x 220 pix
 • Barvy: 262 000
 • Délka hovoru (max - hod): 9
 • Pohotovostní režim (max - hod): 400
 • Baterie: Li-Ion or Li-Pol 900mAh
 • Doba nabíjení: 2h
 • Pásma GSM: 900/1800/1900
 • Max. počet uložených telefonních čísel: až 510 + 250 SIM
 • Možnost propojení kabelem
 • Interní paměť (MB): 34
 • Max. počet SMS: ano
 • Max. počet uložených hovorů:
  odchozí / příchozí / zmeškané ano / ano / ano
 • Max. počet vyzváněcích tónů 24 + paměť
 • WWW stránka výrobce
 • GPRS třída: 10 (max. aktivních: 5)
 • GPRS speed DL: 4
 • GPRS speed UL: 2
 • HW modem

Nastavení a instalace

Zde naleznete návody na nastavení telefonu pro připojení k internetu, na nastavení WAP, MMS a e-mailu, software pro synchronizaci s počítačem, často kladené dotazy… více

Vlastnosti

Barevný displejBlokování hovoru
BluetoothBudík
DataDržení hovoru
E-mailový klientFM rádio
Fotoaparát (vestavěný)GPRS
Hlasové vytáčeníHSCSD
Infračervený portKalendář
KalkulačkaKonferenční volání
MMS obrázkyMP3 přehrávač
O2 NavigacePodpora Javy
Podpora paměťových karetPolyfonické vyzvánění
Prediktivní textPřesměrování hovoru
ReproduktorRychlé vytáčení
Skladatel melodiíSyncML
VibraceVizitky
WAPZobrazení ceny hovoru
Zobrazení délky hovoru

Schování mechanik

20. června 2007 v 23:58 Návod (na PC Tuning)
Schování mechanik za záslepky aneb stealth mod CD Mechaniky | Rámeček na HDD

Na internetu jsem viděl mechaniky schovaný za záslepkama a moc se mi to líbilo. Tak jsem se rozhod si to tak taky udělat Na výrobu jsem potřeboval - tavnou pistoli, něco pro mačkání tlačítka (já použil šroubek). Nejdřív jsem si připravil záslepku - odštípnul packy pro zacvaknutí a hrany trochu obrousil, aby měla vůli, potom sundal dvířka z šuplíku mechaniky, nastavil jsem mechaniku do polohy kde zůstane po přidání záslepky, na dvířka mechaniky nalepil zásepku tak, aby byla záslepka nejméně 2-3mm vzdálená od mechaniky (tak aby šlo zmačknout tlačítko) a taky musí být rovně, aby nikde nepřekážela. Já jsem musel záslepku vypodložit slabou plastovou trubičkou, protože byla moc hluboká. Po zaschnutí lepidla musíme vyřešit mačkání tlačítka, já jsem to vyřešil šroubkem. Výsledek - XviD , 270 kB Mechanika se otevírá mačknutím na pravý dolní roh záslepky.


Mechaniky bez dvířek


Záslepky přidělaný na dvířka


šuplík na cd se záslepkou


Rámeček na HDD | CD Mechaniky

Mít schovanej rámeček mě napadlo až když jsem schoval záslepky pod mechaniky a rámeček tam tak hnusně přebejval. Kvůli přístupu k rámečku jsem musel vymyslet jiný systém otvírání, udělal jsem to na malej pant ze skříně. Po nějaký době jsem zjistil, že se disk strašně hřeje, protože skrz záslepku větrák neprotáhne žádnej vzduch. Do záslepky jsem vyřezal díru a přidal mřížku (z tahokovu) a nakonec podsvítil jednou modrou diodou. Protože bylo vidět šuplík skrz mřížku, tak jsem tam dal černou prodyšnou látku. Otvírá se zmačknutím na pravé straně.


Neschovaný šuplík


Detail pantu


Schovanej šuplík - bez mřížky


Příprava pro mřížku - Vyznačena osa pantu


Schovanej ěuplík - už s mříľkou


Záslepka - s černou látkou


Hotovo - osvětleno LED

Klávesnice bez dalších YZ

20. června 2007 v 23:51 Návod (na PC Tuning)
Na klávesnici se mi nelíbily zdvojený písmenka Y a Z tak jsem pomocí nože vyškrábal - můžete je taky "odleptat nějakým leptadlem". Odstraní se spodní písmenko. Pak se musí přehodit klávesy podle toho jaké rozložení používáte QWERTZ nebo QWERTY. Když jsou klávesy poškrábané tak se to musí nějak zamaskovat - například opatrně rozleptat nebo vyleštit.

Škrábání písmenek

Hotovo

Mouse LED

20. června 2007 v 23:50 Návod (na PC Tuning)
Když chcete aby si vaše myška svítila na cestu... Pro efekt jsem si přidal na předek myši dvě modrý LEDky.Jde jen o to diody správně do myši zabudovat - já jsem si pro ně vyvrtal v přední části dvě díry.Diody jsou připojeny na napájení snímací diody v optice - díky tomu mění jas podle toho jestli se myš pohybuje nebo ne. Mohou se připojit i na napájení přímo z PS2 - potom svítí pořád stejně jasně.


Napájení diod


A jejich umístění v myši


A tohle je výsledek

Svítící větrák

20. června 2007 v 23:47 Návod (na PC Tuning)
Pěkně svítící větrák na chladiči CPU Námět jsem naąel na internetu, nejlepąí je to udělat na nějakým chromovým větráku, nebo nastříkat lopatky chromem ve spreji (cca 200 Kč). Na osvícení stačí bohatě 4 diody libovolné barvy. Nejdříve vyndáme větrák, vyměříme kam umístíme diody, vrtákem vyvrtáme dirky. Izolepou přelepíme dirky zevnitř větráku, aby diody nezasahovaly do lopatek. Diody tam vlepíme tavnou pistolí, vąechny diody by měly být přilepeny pod stejným úhlem, aby svítily vąude stejně. Větrák dáme dohromady a zapojíme přívod proudu.


Vyndanej větrák


Dírky pro diody


Diody ve větráku


Větrák z boku - diody


Osvícení ve dne...


...a v noci

Ovládání, LED osvícení vypínačema

20. června 2007 v 23:45 Návod (na PC Tuning)
Jak do záslepky pěkně zabudovat vypínače pro ovládání nejen osvětlení... Jelikoľ jsem měl volnou záslepku a do budoucna jsem neuvaľoval o daląí mechanice zadělal jsem do ní vypínače pro ovládání osvětlení.Já jsem pouľil 6 vypínačů, můľe se jich pouľít libovolný počet, ale je nutné myslet na design.Nejdřív si vyměříme díry na záslepce a vyvrtáme je vrtákem o 2mm větąím neľ jsou podloľky u vypínačů. Potom si připravíme plexisklo, do kterého vyvrtáme díry pro uchycení vypínačů, díry by měly být rozvrľeny stejně jako na záslepce. Vypínače v plexi dotáhneme a vlepíme do záslepky. Mírné nepřesnosti v umístění vypínačů vypilujeme v dirkách v plexi. Nakonec skrz plexi mezi vypínače vyvrtáme dirky pro LED diody.


Samotná záslepka


Díry v záslepce


Vypínače v plexisklu


Umístění LEDek


Hotovo - bez ozvícení


Hotovo

Průhledný větrák

20. června 2007 v 23:43 Návod (na PC Tuning)
Větrák jsem si zakoupil, protoľe se mi líbil a svítí. Jenľe světlo je na větráku takové úzké ( nevýrazné ), tak jsem lopatky větráku obrousil a větrák svítí daleko víc. Nejhorąí je sundat ty lopatky, vzádu je takový krouľek, který se musí sundat a lopatky jdou snadno stáhnout z osy. Lopatky obrousíte a větrák zase složíte.

Originál


Čiré lopatky


Kroužek pro sundání lopatek


Rozebranej větrák


Obroušenej větrák


Detail obroušení


Hotovo

Nástřik casu

20. června 2007 v 23:40 Návod (na PC Tuning)
Změna barvy casu pomocí přestříkání... Při přestříkáváni casu se musíme rohodnout pro barvu a taky které části budeme stříkat.Já jsem přestříkal celý case zvenku.Vnitřek jsem nechal zatím nenastříkaný. Aby se barva nedostala do vnitřku casu musíme case rozebrat (sundat bočnice,čelo atd.) a zalepit vąechny díry Vąechny díly stříkáme zvláą» aby se po zaschnutí neslepily.Musíme nastříkat i hrany jednotlivých části aby po smontování nezářily a barva se neloupala.Na kulatých částech se musí dát pozor na stékání barvy.Nejlepąí je stříkání v dobře větrané místnosti.Pokud stříkáte venku (jako já) musíte dát pozor na pyly,prach - pokud moľno bezvětří.Návod na pouľití spreje najdete na obalu.Můľete stříknout i mechaniky (ztráta záruky).Já ji na těchto fotkách jeątě stříklou nemám - ve skutečnosti ale jiľ je stříklá.


Zalepení děr


Kostra casu


Bočnice


Čelo


Hotovo

Vícebarevné LED osvětlení

20. června 2007 v 23:39 Návod (na PC Tuning)
Osvětlení vnitřku case pomocí LED s možností přepnout barvu... Toto osvětlení vzniklo z několika důvodů, že LEDky jsou levné a neon bednu zbytečně přesvicuje. Rozhod jsem se udělat osvícení několika barvami (barvy měním kombinací vypínačů), protože jedna barva člověka za čas omrzí. Začneme tím, že si uděláme plošňák 2x1 cm (tvar je na obrázku), na tu největší plošku připájíme katody diod a na ty menší plošky připájíme odpor (pro určení velikosti odporu doporučuji program LEDCalc který najdete v sekci download), který je na anodě diody. K plošňákům připájíme dráty (já jsem použil kabel na síť), diody a odpory zafixujeme tavným lepidlem a umístíme někam do casu. Nakonec musíme vyřešit ovládání (já jsem si umístil paralelní konektor dolu do rohu u bočnice a vypínače vyvedl do záslepky,viz Jak na/vypínače), vyvedení vypínačů, potenciometrů atd... a zbytek už je nakaždém jak si to udělá.


Ploąný spoj


Pájení diod


Připájené diody a odpory


Umístění


Konektor pro ovládání


Umístění vypínačů


Ve dne


V noci


Schema zapojení

Gravírování

20. června 2007 v 23:37 Návod (na PC Tuning)
Jak do plexi vygravírovat obrázek Tento nápad jsem nalezl na zahraničních stránkách a moc se mi zalíbil.Začneme tím,že si vybereme nějaký obrázek,který budeme gravírovat.Poté musíme zvolit dobrý druh plexiskla (nejlepší je to tvrdé,které když se láme tak rupne a neroztříští se na kousíčky).Obrázek si musíme vytisknout zrcadlově,protože se gravírování dává dovnitř,aby se na něj tolik neprášilo.Obrázek vlepíme pod plexi,jako na obrázku.


Předloha

Na dremel si nandáme malou frézku jen s kterou vybrousíme výraznější okraje.


Frézka na okraje


Vybroušený okraj


Obrysy obrázku

Když máme hotové obrysy,můžeme na dremel dát větší frézku a vnitřek obrázku vybrousit.Na dremel nesmíte moc tlačit nebo se ocitnete na druhé straně plexiskla :-)).


Větší frézka na výplně

Nakonec si rozměříme umístění diod či neonu a dremelem vyfrézujeme potřebné otvory.Diody vlepíme nejlépe tavným lepidlem.


Umístění diod

Pro připojení diod na napájení doporučuji použít nějaký konektor.


Výsledek

Svítící podložka pod klávesnici

20. června 2007 v 23:36 Návod (na PC Tuning)
Vyrobte si efektní podložku pod klávesnici Rozhodl jsem se pro podložku,protože se mi to na netu líbilo.Měl to udělané z El-wire pásku,tak jsem vymyslel levnější verzi.Začal jsem scháněním plexi,nakonec se to povedlo.Na plexi jsem položil klávesnici a ořízl ji podle okrajů klávesnice + podložka pod myš(nechal jsem tam rezervu asi 0,5cm,pro efekt),plexi jsem řezal přímočarou pilou (šukalkou).Načrtnul jsem umístění diod a dremelem vyfrézoval díry pro zapuštění diod,ty jsem nalepil tavným lepidlem a zapojil napájení,kabel pro napájení jsem také zalepil (pro bezpečnost,aby se kabel neutrhl) a připojil na přidaný konektor na počítači.Na obrázcích uvidíte výsledek.


Vyříznutý tvar z plexi


Vybroušené dírky pro diody


Vlepené diody


Všechny diody


Rozsvíceno


Hotovo ve dne


...a v noci


...zeshora


Podložka pro myšku

Okno v HDD

20. června 2007 v 23:34 Návod (na PC Tuning)
Udělejte si okno v HDD Tak i já jsem si udělal okno v HDD, ale na starším disku. Na mém 20GB si to netroufnu, je totiž potřeba bezprašného prostředí.

Takže co budeme potřebovat:
-Nějaký ten disk
-Dremel nebo lupínkovou pilku
-Silikon nebo tavnou pistoli
-Diody 3mm
-Nějaký drát pro napájení
-Potravinářskou fólii (pokud chcete disk funkční)
-Elektrikářskou pásku

Postup:
Nejdříve sundáme z disku nepotřebný plech, poté odšroubujeme šroubky z horního krytu, kryt sundáme a co nejdříve zabalíme disk do fólie, aby se do něj nenaprášilo. Ve druhé fázi práce si na krytu narýsujte tvar jaký chcete a pomocí dremelu nebo pilky vyříznete tvar (dejte pozor ať to moc neohnete a nechte si okraje pro nalepení plexiskla), po vyříznutí plechu vyhlaďte pilníkem hrany. Dále si vyříznete plexisklo podle toho tvaru (já jsem použil plexi z obalu na cd, tlustější je špatné). Poté tam plexi vlepíte silikonem nebo pistolí (přebytečný silikon otřete).Dalším krokem jsou diody pro osvětlení disku, můžete je dát dovnitř i ven (vevnitř je to hezčí),postupným zkoušením diody nasměrujte ať je světlo rovnoměrné, diody zalepte tavnou pistolí, diody mám modré připojené na 5V a odpor 100 Ohmů pomocí dvojlinky. Až vám zaschne silikon disk smontujte co nejrychleji, ať se do něj nenapráší, spáry přelepte elektrikářskou páskou. Mělo by být hotovo, více snad pochopíte z obrázků.


USB lampička

20. června 2007 v 23:16 Návod (na PC Tuning)
Pro vytvoření USB lampičky nepotřebujete vlastně nic zvláštního, stačí vám jakýkoliv USB kabel, který seženete do 60 Kč a pár LED diod. Počet LED diod závisí samozřejmě jen na vás, ale do této lampičky jsou nejvhodnější vysoko svítivé LED diody, které seženete do 15 Kč za kus a jsou k dostání v různých barvách, např.: modrá, bílá, červená, žlutá.

Diody si napřed naletujte do obvodu, jaký máte nakreslený pod textem, ale neletujte je zatím ke kabelu. Po sletování diod do následujícího obvodu zapojte kabel do USB portu a zkoušejte kombinace drátků s pevnými vodiči tak, aby vám diody svítily. Pokud vám diody nebudou svítit, tak vyzkoušejte postupně každou diodu zvlášť a odhalte chybu v obvodu, kterou opětovným přeletováním opravíte.
Pou?il jsem obyčejný konektor od myši (PS2). konektor jsem odštípl.
USB konektor s kabelem.
Konektor jsem takhle nařízl perořízkem abych se co nejjednušeji dostal k vnitřku.
Poté jsem jej vykuchal ;)
LED diody jsem použil 3x 3mm (koupil jsem je v GMku jednu asi za 6Kč,-
Spájel jsem takovouhle hlavičku... nožičky s + a odporem vyvedeny dole. - jsem vyvedl nahoru a spojil.
použil jsem ještě bužírku která se pod plamenem zapalovače smrští ( 1m stojí asi 8Kč,- )
Vykuchaný konektor od myši jsem nasadil na USB kabel.
Na USB kabel nasadíme bužírku a přiletujeme hlavičku LED diod s odporem.
Správně přiletujeme i černý drátek. vezmeme zapalovač a bužírku párkrát opatrně přejedeme plamenem ze zapalovače. Bužírka se nám krásně smrskne.
Poté LED diody opatrně zastrčíme do konektoru a vše vrátíme do původní pozice.
finál.
Takto vypadá konečná práce... ;)
Malinká svítilna pohodlně osvětlý celou klávesnici, takže bez větších problémů můžete psát.
při tomto zapojení hlavně nezapomeňte na odpory před diodami, bez kterých by vám diody popraskaly.

Dopřejte svému pevnému disku chládek

20. června 2007 v 23:14 Návod (na PC Tuning)
Některé modely pevných disků umí pěkně topit a máte-li takové disky v počítači dva, vyvstává problém, kam s nimi, aby se navzájem neupekly. V tomto směru nám výrobci "kejsů" rozhodně vstříc nevychází a přitom je uvnitř počítače tolik místa. Máme tip, jak toto místo dokonale využít.

Běžný domácí počítač obsahuje kromě procesoru a dalších želených placek obvykle jen jeden disk a jednu jednotku CD-ROM či DVD-ROM. Místa je uvnitř habaděj, a tak se o nějaké doprovodné chlazení komponent starat nemusíme. Nyní se jistě pozná mnoho čtenářů: Kapacita disku přestane stačit a koupí se nový. Aby se dva disky neškvařily u sebe, použijeme kolejničky a disk nainstalujeme do velké pozice pod CD-ROM. Další na řadě je vypalovačka (nebo rámeček pro přenosný disk), což zaujme druhou ze tří velkých pozic běžné domácí počítačové skříně. Nyní vzniká problém. Vypalovačku není dobré přilepit k CD-ROMce, proto mezi mechanikami necháme volnou pozici. Zjistíme však, že nám v ruce zůstal jeden pevný disk, na který se sice usmívá jedna pozice pod disketovou mechanikou, ov?em hned pod ní je pevný disk. A kdo by měl srdce cpát nový disk mezi starý disk a disketovou mechaniku?

Zlepšovák zadarmo

Hned pod dvěmi pozicemi na pevné disky je spousta místa (tak na čtyři disky :-). Asi nejlepším způsobem je zavěšení disku právě doprostřed tohoto prostoru. Na to se hodí alespoň tři podlouhlé tenké plíšky, pro které navíc nemusíme chodit daleko tak třicet centimetrů. Každý nový case má vývody PCI, ISA či AGP pozicí zavřené takzvanou záslepkou, tedy tenkým podlouhlým plíškem. Pokud jste je jako já hned po sestavení počítače vylámali a vyhodili, nezoufejte. Oběhněte pár kamarádů či ještě lépe nějakou počítačovou firmu, kam vám toho dají plnou tašku a ještě vám poděkují. Do každé záslepky je třeba vyvrtat dvě dírky, což asi bude pro některé uživatele největší problém. Jednou dírkou připevněte záslepky k pevnému disku ve standardní pozici, plíšky bude potřeba pravděpodobně trošku ohnout. Na druhé konce plíšků přišroubujte pevný disk. Pokud myslíte - na rozdíl ode mě trochu dopředu, vyměříte si dírky tak, aby zahnuté konce záslepek podpíraly pevný disk. Výsledek by měl vypadat následovně.


Doporučuji použít nejmíň tři záslepky, já mám zatím jen dvě a disk nedrží pevně, na což musím dbát při přenášení počítače. šroubky pořádně utáhněte, v této souvislosti není od věci použít podložky.

Disk jako v peřince

Oba disky mají kolem sebe dostatečný prostor pro uvolnění tepla. Chcete-li mít svůj disk jako v peřince, nainstalujte před něj nízkootáčkový velký větrák, který pomůže cirkulaci vzduchu uvnitř casu a přitom ochladí i pevný disk.

Nebo se prodávají přímo na ně chladiče... (je to záležitost několika korun).
cca 107,- Kč s DPH Přídavné chlazení HDD, montáž pod HDD, 2x ventilátor 4800 ot, 29 dB, 18 CFM, dalsi info na www.spirecoolers.com cca 123,- Kč s DPH Přídavné chlazení HDD, montáž pred HDD v celni zaslepce, 2x ventilátor 4500 ot, 24.6 dB, 2x10 CFM vzduchu, dalsi info na www.spirecoolers.com cca 169,- Kč s DPH Přídavné chlazení HDD, montáž pod HDD, 2x ventilátor 4800 ot, kulickova ložiska, 29 dB, 18 CFM, dalsi info na www.spirecoolers.com

Chladíme grafárnu

20. června 2007 v 23:13 Návod (na PC Tuning)
Učinné chlazení za minimalní cenu - postačí nám jakákoliv stará karta
Tak tohle je stará grafická karta s kterou budu pracovat.
Pájkou, odsávačkou, kleštěma a šroubovákem z karty strháme veškeré zbytečnosti.
Otvor pro aktivní chladič jsem do desky vyškrábal perořízkem (řízkem na péro) a potom vylomil. potom ještě vyvrtal otvory na šrouby aby se chladič dal připevnit k desce.
Vodivé cestičky které jsou potom zasouvány do PCI slotu je dobré oškrabat a zahladit aby už nevodily.Teďkon se dáme do nastříkání karty barvou:
Můžete použít libovolnou barvu, ale já jsem použil MONTANU gold (modrá jak všichni vidí). ;)
A až budete kartu přestříkávat nezapomentě přelepit lepenkou tu část karty která se potom zasouvá do PCI slotu. (já jsem na jednu stranu zapoměl a potom jsem měl co dělat abych ji obrousil..) ;)
Nakonec vám nic nebrání aby ste to dali v?e dohromady... šrouby, aktiv. chladič, karta a mřížka 80x80.
Doporučuji použít mřížku, protože kdyby se připletl nějaký kabel do ventilátoru máte smůlu. ;)
mřížku raději dejte i z této strany... bude to jistější.


Jinak takhle vypadá finální výrobek....

rychlé snadné a učiné!

Rozdělení pro 4 ventilátory

20. června 2007 v 23:08 Návod (na PC Tuning)
Budeme potřebovat krabičku a cvakací klipsny pro čtyři větráčky.Do víka od krabičky vybrousímeme ruční vrtačkou s brusnou hlavičkou díru o takové velikosti aby se tam cvakací klipsy dali umístit a mohlo se s nimi pracovat.Ted když sme díru vybrousili tak klipsny můžeme upevnit. Stačí je jen přilepit lepidlem ale pozor abyste to kolem moc neupatlali :) nebo můžete klipsny přitáhnout šroubkama, to už je na vás.Vodivé koncovky klipsen propojíme a připájíme kabílkama podle schématu který zde vidíte (je to první obrázek).Zde vidíte finální rozdělení pro čtyři větráčky. Zapojení reguleace otáček a napájení podle prvního obrazku nechám na vás...

časem udělám kvalitnější fotky a lepší popis....