Flexování kabelů - další z návodů jak na to

7. července 2007 v 9:46 |  Návod (na PC Tuning)
Další z návodů na oflexování kabelů. Tentokrát z hlediska praktického použití formou návodu a postupu práce. Protože bez úpravy kabelů nemůže být casemod úplný, opět se k této tématice vracíme. Rad jak správně oflexovat kabely ale jistě není nikdy dost.
Začal bych asi tím co to flexo je. Je to speciální bužírka která se dá roztáhnout tudíž se pěkně natáhne na kabely.
Koupit se dá asi nejlevněji zde a mají tam i na výběr z mnoha barev včetně UV aktivních :
Já osobně si koupil černé flexo které by mi ladilo s case kterou se komplet snažím barevně sladit do černé a bílé , navíc nejsem zrovna ten tip co když něco svítí tak to musí mít bez ohledu na to jestli je to je hezký nebo ne hlavně že to svítí.
Doporučuju koupit flexo o co největším možném průměru já koupil 10mm(maximální rozměr roztažení) x 5metrů (délka) akorát my to vystačilo na všechny kabely co sem potřeboval. takže by jedno mnělo postačit.
když flexo přijde má zapečené konce ty musíte ustřihnout aby se flexo dalo roztáhnout. to se ale okamžitě roztřepí , s tím se nedá skoro nic nadělat . flexo roztáhněte (logicky se tím zkrátí)konec tak nějak provizorně oblepte lepící páskou aby se netřepilo až moc a natáhněte na kabel (pokud děláte kabely od zdroje , doporučuju sundat koncovky , což de například jehlou. Tou zamáčknete "zpětné háčky co které zabraňují vysunutí drátu z koncovky a jednoduše vysunete, když si koncovku pořádně prohlídnete musí vám to dojít jak se to dělá. špatně se to popisuje. až bude flexo až tam kde chcete vezměte but smrštovací bužírku nebo nějakou pěknou lepící pásku odpovídající barvy . doporučuju bužírku. seženete jí v každý autoprodejně možná i elektru . je to taková hadička co se po nahřátí stáhne do co nejmenšího možnýho průměru a tím nám zabrání aby se flexo třepilo a můžeme ho na kabelu i hezky napnout .
až budete mít jeden konec nataženej na kabelu a hezky utaženej flexo vypněte aby nebylo moc široký a páskou zase obmotejte druhej konec tak by držel na kabelu pak už jen ostříhejte flexo co v podstatě přebejvá za páskou a zase pásku hezky překryjte smrštovačkou a nahřejte zapalovačem. Takhle postupujte pořád dokud neuděláte všechny kabely co chcete.
Pozor až budete vracet koncovky zpět, kabely musí být bezpodmínečně ve stejném počadí nebo tím můžete zničit počítač.
výsledek muže vypadat takto :
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Racena Racena | E-mail | 19. srpna 2007 v 13:13 | Reagovat

Toto jsem take vyzkousel vrele doporucuji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama