Ideální pozice pro pevné disky

11. srpna 2007 v 19:48 |  PC Tuning
Přemýšleli jste již někdy o tom, kam nejlépe umístit v casu svůj pevný disk, aby byl co nejlépe chlazen? Právě v tom vám může pomoci dnešní článek, který je této problematice věnován.
V tomto článku bych vám chtěl poradit jak nejlépe chladit pevný disk a tím ho déle udržet při životě. U disků se udává životnost (pokud ji vyrobce udává) v hodinách a udává se při teplotě 30°C. Jenže pokud umístíte tak je ukázáno na obrázku pod timto odstavcem, tak mívají disky kolem 50°C. To pro disk není moc dobré.
Pokud nenáchame dik vystavený temto teplotám může se stát, že nevydrží tolik kolik vy vydržel při teplotě kolem 30°C. Pokud nechcete disky nějak složitě předělávat měli by jste před ně nebo za ně umístit větráček. Můžete i na obě strany. Větráčrk by měl vzduch násavat z venku aby byl studenější. Řešení je na obrázku pod odstavcem.
Pokud přece jenom chcete trochu upravit svoji case tak doporučuji umístění disků nahoře case avšak pozor!! Zde musíte umístit umístit minimálně jeden větrák a to do čela case. Tento větrák nasává vzduch do skříně. Pokud na to máte možnosti můžete umístit ještě další větráček na vrch casu tak aby odsával teplý vzduch z casu a hlavně od disků
Poslední řešení bude trochu extrémní ale také se dát použít. Existují totiž výrobky (nebo si to můžete udělat není to složité), které upevní disk do pozice kde jsou PCI karty. Pod takto umístěný disk se vloží větráček a také to bude splňovat požadavky.
No a to by bylo asi vše k umisťování disků v casu. Doufám, že vám to trochu pomůže.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama