Uložení bočnice na pantech

18. srpna 2007 v 12:41 |  Návod (na PC Tuning)
Upravené otvírání bočnice je hodně originální věc kterou jen tak někdo nemá. Budete potřebovat vrtačku, panty a někde budete muset sehnat speciální šroubky který mají co možná nejmenší výšku hlavy.
Já jsem jedny vyndal ze staré CD-ROM a uštípnul sem na nich konec co byl jako vrut a na hladké části jsem pomocí závitníků udělal klasický metrický závit. Určitě se do práce nepouštějte dokud nebudete mít sehnané nějaké ty šroubky, jinak vám bočnice nebude moc sedět …
Takže sundejte si bočnici a odděleje z case všechen hardware aby do něj nenalítaly kovové piliny. Teď si předkreslete díry na pany v zadu na bočnici a pak taky na kostře pc …tohle snad nemusím moc popisovat. Podle obrázku se dá vypozorovat jak by to mnělo vypadat. Jen upozorňuji že nejvhodnější je dát tam aspoň dva panty já musel dát jen jeden protože jsem druhý neměl kam dát a právě když mám jen jeden tak je to dost křehké když bych za to nějak nešetrně zabral nebo tak něco a mohlo by se to ulomit.
Až to budete mít, tak ještě zarovnejte všechny ty úchyty které drží bočnici na case aby šla bočnice dovřít. A nakonec aby bočnice držela, poslední dvě nožičky vyhněte a zastříhněte háčky aby z toho byli jen takové malé placičky které se budou moct zasouvat do spáry pro původní háčky. Ty tročky vyhněte a pak bočnice bude dobře držet zavřená.
Když vše sedí kde má a bočnice nejde snadno otvírat a zavírat mužete nabok ještě přidělat madlo pro snadnější odklopení .
Dodal bych, že Praalienův způsob uchycení bočnice má několik chybiček, ale ty lze lehce odstranit. Jak sám píše, používejte vždy nejméně dva panty, na kterých se vám nebude bočnice kroutit. Systém uchycení bočnice po zavření vyhnutými háčky také není to pravé ořechové a lze použít řadu jiných možností. Například použití magnetu, který bočnici dostatečně na přední části přichytí. Dále můžete použít například přichycení jednoduchým šroubkem, nebo posuvný systém jako je například na casu od Zalmanu. Když už se o casu od Zalmanu zmiňuji, přidám pár fotek jak mají vyřešeny panty právě na této skříni. Toto provedení je jednoduché na výrobu a přitom ideální formou pevného stabilního pantu, který je schován zvenčí.
Zde vidíte posuvný zámek otevírání bočnice, který lze jednoduše vyrobit i v domácích podmínkách.
Zde vidíte několik náhledů na detaily pantů, které má Zalman na Fatal1ty vyřešeny opravdu jednoduše a účelně.
A zde již náhled na otevřenou case
A ještě pár náhledů pantových bočnic u jiných case
Tady třeba case od nem.p, kde jsou panty řešeny opačně, tedy na přední straně a odklápí se po odšroubení jistících šroubků vzadu. Nepřijde mi to zrovna dvakrát praktické, ale záleží samozřejmě na postavení skříně vůči uživateli, aby nebyl nakonec špatný přístup do case. Každopádně i vzhledově to není ideální verze, protože jsou panty na očích. Šly by ale samozřejmě schovat.
A tady ještě Woytovo provedení
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gofel Gofel | E-mail | 15. listopadu 2007 v 19:13 | Reagovat

Nechcu nic říkat ale tak já bych dal panty zevnitř a dal bych tam aspoň dva a přichitil bych  je jen 4 šroubkama pač když ej to zvenku tak to vypadá divně.

2 :D :D | 19. listopadu 2007 v 9:19 | Reagovat

Njn.. Né každej má bednu Zalman Fatality:D Teďka sem si objednal věci na tuning... Mam bednu NZXT Nemesis, tak ani nevim, co tam budu tunit, kdyz sou tam 3 neonový chladiče, z toho jeden je na průhledný bočnici o průměru 12cm:D:D

3 matthew matthew | 30. prosince 2007 v 14:46 | Reagovat

Pro:D      Mas pravdu:D:D:D:D:D

4 denny denny | E-mail | 4. března 2008 v 16:14 | Reagovat

prosimtě mohl bys sem datr ještě nějaké obrásky jak tam udělat ty uchytky aby to bylo zavřené, sem do dost nepochopil jak to tam poohýbat, díky

5 snaff snaff | Web | 9. září 2016 v 0:03 | Reagovat

půjčka bez jedné koruny :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama