Recenze ventilátorů AC Ryan UV Led fan Red

17. září 2007 v 11:14 |  Návod (na PC Tuning)
I dnes pokračujeme sérií recenzí, které jsme započali ve středu casem od firmy Thermaltake. Již ve včerejším článku bylo řečeno, že se dnes podíváme na další z ventilátorů, kterými byl osazen použitý chladič procesoru v Sopranu. Dnes se jedná o UV Led fany od firmy AC Ryan v provedení Red.
Když jsem zmínil, že se jedná o fany, kterými byl osazen chladič v Sopranu, neuvedl jsem to zcela přesně. Sice byly fany Noctua i AC Ryan osazeny na shodný chladič, avšak každý v jiném casu. To o jaký chladič jde se dovíte již z fotek, a tak není třeba nic mlžit, ale rovnou vás mohu připravit na zátřejší recenzi tohoto chladiče. Jedná se tedy o skvělý CoolerMaster GeminII, o kterém toho v poslední době bylo napsáno na internetu opravdu mnoho. Zítra však naši recenzi zaměříme trochu jiným směrem něž klasické výkonové testy. O tom však až zítra.
Dnes se tedy podíváme na ventilátory od AC Ryan, které byly přikoupeny společně s Geminim a dalšími komponenty do nového modu, který bude zveřejněn již brzy. Na fotkách však tuto chladící sestavu můžete prozatím vidět pouze v provizorní skříni, kterou jste si mohli prohlédnout již dříve zde na webu v jedné z prvních recenzí. Jedná se o EuroCase ML5470.
Nyní již tedy ale opravdu přistupme k dnes recenzovaným fanům. Předem musím omluvit kvalitu některých fotek, protože byly foceny mobilem a tak jejich kvalita není právě oslnivá.
Ventilátory AC Ryan UV Led lighted fan Red jsou od výrobce baleny do tradičního jednoduchého obalu v provedení tvrdého papírového podkladu s čirým plastovým krytem. Ihned na první pohled tak vidíte jakou barvu vámi zvolený ventilátor má. Zároveň lze vidět veškeré příslušenství, které je umístěno ihned vedle vlastního ventilátoru.
Nyní si trochu upřesníme specifické vlastnosti těchto větráků. Jedná se o 92mm ventilátory s klasickou šířkou 25mm, které mohou být napájeny napětím 7 - 12V. Maximální otáčky dosahují na hranici 2500ot/min při množství protlačeného vzduchu 74m/h a 25dB(A). Připojení je provedeno pomocí klasického třípinového konektoru. Ventilátor je vybaven čtyřmi supersvítivými UV ledkami o intenzitě 200mcd. Příkon činí 1,9W na ventilátoru a 0,32 na diodách.
Po vyjmutí z krabičky si můžete prohlédnout fan a příslušenství v plné kráse. Jako příslušenství je zde obsažena redukce z klasického molexu na 3pin a sada šroubků. Dále vám jistě neunikne netradiční kabeláž fanu, která je řešena hned dvěma třípinovými konektory. Tyto fany jsou totiž velmi příznivě připraveny pro regulaci otáček, kdy mají zvlášť oddělené obvody osvětlení a motorku. Pomocí vyvedených kabelů tak můžete lehce připojit osvětlení na plných 12V pro maximální svítivost a zároveň na druhé větvi regulovat snížením napětí otáčky ventilátoru. Oba třípinové konektory jsou spolu standartně spojeny pomocí krátké prodlužky, takže pro toho, kdo chce fan pouze připojit na 12V se oproti běžným ventilátorům nic nemění. Jak můžete vidět, napájecí kabely jsou od výrobce pěkně zaflexovány do shodné barvy jakou má samotný ventilátor.
Na následujících fotkách můžete vidět (i když při kvalitě fotek z mobilu spíše nevidět) naměřené rozměry ventilátoru, které opravdu sedí s rozměry udávanými výrobcem. Tedy 92×92x25mm.
Diody jsou na ventilátoru umístěny v klasickém prostoru u rohu zalité tavným lepidlem. To sice k červené barvě větráku příliš nesedí, ale na druhou stranu jsou alespoň diody relativně pevně zajištěny.
Jak jste mohli vidět na předchozích fotkách byla na středovém prostoru rotoru nalepena nálepka s logem výrobce. Ta však nevypadá za chodu příliš efektně a velmi narušuje celkový design podsvětleného fanu. Proto šly ihned dolů a zde můžete vidět jak poté vypadá průhled na motor.
Když se dále podíváme na fany osazené na chladiči za světla, vidíme, že mají sytě červenou barvu. Po zapnutí ventlátorů a především pak za tmy se však jejich design značně změní.
UV ledky totiž nemají zcela UV design, ale svítí hodně do modra. Celkově tak vzniká kombinace růžovomodré barvy. Pokud tedy chcete vyloženě červené ventilátory, nejsou pro vás tyto tou pravou volbou, pokud nehodláte vyměnit diody za jiné. Pro mé účely jsou tyto fany vynikající, ale záleží na vás, jaký design chcete ve svém pc mít.
Když už řešíme priority v ohledech designu, je také třeba se podívat na hlučnost těchto kousků. Ta není při použití na 12V vůbec malá. Nejedná se o žádné vyvrhely mezi ventilátory, ale o standartní hluk 92mm větráků, avšak pokud jste již zvyklí na ticho větších ventilátorů, jistě je budete provozovat pouze na sníženém napětí. Při použití na 5 či 6V jsou již fany zcela tiché a klidné. Překvapivě dokonce ani nevibrují, takže nebudou vyvozovat žádný zbytečný zvuk ve vašem casu.
Pokud se vám tedy tyto fany svým vzhledem zalíbily, určitě se nebojte si je zakoupit. Protože v kategorii 92mm ventilátorů není zrovna velký výběr v podsvětlených fanech, jsou tak tyto produkty firmy AC Ryan, jedněmi z nejlepších kousků, které si můžete pořídit.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 steven steven | 9. března 2008 v 16:21 | Reagovat

čus maš cool blog ale ty obrazky by ctěly vilepšít zatu dobu co sem tu se mi neoběvil ani jeden obrazek ale ty navody super !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!jo aještě ti napišu

2 Gerlich tomas mladsi Gerlich tomas mladsi | 18. dubna 2008 v 21:51 | Reagovat

Zdar kurva kebat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama