Říjen 2008

Jednoduchá funkční úprava boxového chladiče

10. října 2008 v 22:00 Návod (na PC Tuning)
V tomto návodu mám pro vás jeden nápad jak zvýšit výkon a ztišit standartní Intel chladič. A to vše jen za cenu toho co má každý kdo se zabývá počítači jistě doma. Protože jsou boxované chladiče velmi často popisovány jako hlučné nefungující monstra, vytvořil jsem pro vás jednoduchý návod na úpravu, která je těchto neduhů zbaví. Pokud tedy nepatříte mezi ty, kteří společně s koupí nového procesoru seženou i nějaký jiný chladič, potom je tento článek na vylepšení vašeho stávajícího boxu jistě přínosem. Zároveň je pro vás tato úprava vhodná v případě, kdy vám pouze nevyhovuje vzhled tradičního box chladiče.
Co k tomu vlastně budete potřebovat?
Chladič který se dodává s procesory Intel v Boxu
Jeden funkční větráček o průměru 92mm s kuličkovými ložisky
A to je vše. Pokud jste čekali více dílů, musím vás zklamat, jelikož tato jednoduchá funkční úprava jich opravdu více nepotřebuje.
Je to celkem jednoduché.Z chladiče odďěláte standardní větráček, který nahradíte připraveným 92mm. Efektivnější je když použijete průhledný nebo UV aktivní s jehož vzhledem dokážete vytvořit lepší výsledný efekt. Já použil klasický černý který jsem měl doma navíc. Z 92ky odďěláte vrtuli a z rámu vyříznete motorek se středem. (dá se použít i 80-tka jako v mém případě, ovšem chladící účinek je o něco menší)
Ty části kterými byl střed uchycen k rámu pečlivě zabruste aby ani kousek nepřečuhoval. Pasiv chladiče má totiž uprostřed otvor do něhož se dá motorek krásně zasadit a když ho dobře obrousíte aby tam seděl není ho potřeba ani lepit. Samozřejmě každý motorek vyvíjí nějaké vibrace a proto jej raději přilepte. K jeho přilepení postačí například chemopren, který má každý kutil doma. Není potřeba ho lepit na fest, protože se může stát že chladič budete chtít vrátit do původního stavu. Pokud však chcete mít ventilátor připevněn opravdu pevně, použijte nejlépe dvousložková lepidla, akterá svou pevností nedovolí jakékoli další manipulaci Potom už stačí provléct drátky od větráčku žebry směrem k základní desce a rovnou do konektoru na základní desce.
Tato úprava má největší výhodu v tom, že odbouráte většinu aerodynamického hluku a zvýší se průtok vzduchu skrz žebra. Další nespornou výhodou je to že vrtulka z 92ky pokryje celý pasiv a Ještě krásně ofukuje komponenty na základní desce. Má to ale i jednu nevýhodu. Standardní větráček je tzv. čtyřdrátový a jeho výměnou přijdete o možnost automatické regulace otáček v případě potřeby. To se dá ale dohnat manuálním regulátorem otáček. Samozdřejmě je méně pracné koupit chladič nový a výkonější, ale tento návod je především pro ty, kteří nemají peněz na zbyt, nebo chtějí využít přebytky které se jim doma válí nevyužité někde v krabici.

Líbí se vám tuning spínače? Máme je pro vás

10. října 2008 v 21:58 PC Tuning
Jak tedy objednat?
Stačí zaslat email na adresu shop@modding.cz, ve kterém bude uveden typ spínačů a jejich počet společně s vaší adresou a kontaktními údaji. Objednávky jsou samozřejmě závazné a po uzavření kompletní objednávky je již nelze měnit. Uzávěrku objednávky zatím vyhlašovat nebudu, jelikož se zorientuji dle prvních mailů a podle velikosti zájmu. O uzávěrce však budete včas informováni zde na webu. Zároveň budu v komentářích k tomuto článku průběžně přidávat počet objednaných spínačů. Ten je důležitý z hlediska možnosti získání slev pro váš nákup. Jak jsem již zveřejnil v původním článku, spínače vám můžeme dodat v ceně 130Kč/kus. Protože ale málokdo bude potřebovat pouze jeden spínač, zvýhodním pro vás nákup většího množství, aby jste se mohli s objednávkou dostat na nižší cenu.
Při objednání 1. až 4. kusů spínačů je cena 130Kč/kus
Při objednání 5. až 9. kusů spínačů je cena 125Kč/kus
Při objednání 10. a více kusů spínačů je cena 115Kč/kus
Jak tedy vidíte, je výhodné nakupovat spínače ve větším množství. Samozřejmě pokud nevyužijete zvýhodněné množství, můžete se domluvit se známými, kteří mají taktéž o spínače zájem. Pokud nikoho takového ve svém okolí nenajdete, nezoufejte, jelikož při uzávěrce objednávek budete kontaktováni pro možnost spojení zásilky s jiným kupcem ve vaší blízkosti, pokud by byla možnost dosáhnutí na slevovou cenu. Jak vidíte, snažím se vám tedy co nejvíce vyjít vstříc jak vzhledem k nákupu, výběru, tak i ceně.
Samozřejmě k výsledné ceně nákupu musíte připočítat dále poštovné, ovšem zde je situace natolik specifická, že nelze přímo nastavit taxu. Rozdíl bude v doručení, které mohou provést naši pobočníci přímo, zásilkami poslanými poštou na dobírku, či s platbou předem. Vzhledem k nižším nákladům za případné poštovné je samozřejmě taktéž výhodné spojit svou objednávku s dalšími.
Na závěr tedy přidávám nabídku spínačů v jejich vzhledu:
Typ1 - KARBON
Typ2 - RED
Typ3 - BLUE
Typ4 - GREEN